Startar: 14/03 14:00
Slutar: 14/03 18:00
Programträning för Elisabeth Werme
Infrakraft AB inbjuder ekipage som deltog i förra årets cupfinaler till programträning för Grand Prix domare Elisabeth Werme.
År 2026 kraftsamlar Infrakraft till förmån för hjärnfonden och psykisk ohälsa inom olika idrotter och evenemang. Vi kommer stötta detta på olika sätt bla genom årets Infrakraft Cup och Infrakraft Ponny cup.
Programträning är öppen för dig som red i någon av Infrakraft Cup finalerna 2025. Det är begränsat antal platser (15st) och blir det fler anmälda så lottas platserna.
Du väljer själv vilket program du vill rida på lång bana och varje ekipage kommer ha ca 20 min på banan.
Datum: Lördagen den 14 mars
Tid: Första start kl.14.00
Plats: Färjestads Ridklubb
Anmälan: Via den här länkenLänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster. Länk till annan webbplats. senast den 1 mars. Därefter sker lottning om det är fler än 15 ekipage anmälda.
Programridningen bekostas av vinsten från Infrakraft Cup. Men en önskan från vår sponsor Infrakraft AB är att ridhushyran 100kr swishas till Team Isak insamlingenLänk till annan webbplats. Länk till annan webbplats..
Varmt välkomna önskar
Grenledningen i dressyr i samarbete med Infrakraft AB
